zburzenie domu przy głównej ulicy

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

sell it

zburzenie domu przy głównej ulicy

Postautor: sell it » pt gru 10, 2004 12:42 pm

wielka beczka na cement stojąca przy domie wczasowym została wywieŸiona prwadopodobnie na złom. istnieje możliwosć zawalenia się domu. :x
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » pt gru 10, 2004 11:03 pm

bardzo bym prosil o sprecyzowanie bo nie mam pojecia o co chodzi
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt gru 10, 2004 11:05 pm

Pewnie o Olimpię
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » pt gru 10, 2004 11:08 pm

ale wtedy nie mozemy mowic o mozliwosci zawalenia sie....

to juz nastepuje..... :cry:
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

ruiny

Postautor: Cieslak » pn gru 20, 2004 12:55 pm

Faktycznie... Starej Olimpii juz prawie nie ma. Wreszcie przy wjezdzie do Przesieki nie beda straszyly ruiny. Ktos kupil ta dzialke, czy moze gmina przygotowuje ja do sprzedazy? Ciekawe kiedy znikna ruiny starego zakladu fotograficznego przy Karkonoskiej...
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » pn gru 20, 2004 9:43 pm

dla potwierdzenia slow przedmowcy

Obrazek
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

news

Postautor: Cieslak » śr gru 22, 2004 8:13 am

No to mamy newsa ze zdjeciem na strone glowna : P
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » śr gru 22, 2004 11:28 pm

To skończyła się pewna epoka. Czy ktos słyszał ze w czasach II wojny był tam podobóz koncentracyjny dla kobiet. W latach 60 mieszkała tam ekipa filmowa która kręciła film na chojniku z Emilem Karewiczem(Brunerem) a jednymi z ostatnich gosci był zespół HAK Tak głosno grali ze popękały sciany i to po ich wyjezdzie nastąpił remont. A tak w ogóle to w miejscu olimpi była karczma sądowa czyli najważniejszy budynek na wsi. Jeżeli się myle to niech ktos mnie poprawi :shock:
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

olimpia

Postautor: Cieslak » sob gru 25, 2004 7:57 pm

Widze, ze znasz sporo ciekawostek o Przesiece. O tej filii obozu dla kobiet nie slyszalem. To dla mnie nowosc. Wiem, ze mala filia obozu Gross Rosen byla przy Drodze Sudeckiej. Ostatnio tez napisal do nas Belg, ktorego ojciec byl niemieckim jencem wojennym w 42 roku. Najpierw zakwaterowali go w obozie w Zgorzelcu, a potem budowal Droge Sudecka i byl zakwaterowany w (jak pisze ten Belg) - "niemieckiej straznicy na przeleczy Karkonoskiej". Pewnie to dzisiejsza polska straznica wojskowa.
A co do karczmy sadowej, to jestem za jej odbudowaniem :lol:

Moze ktos jeszcze zna jakies opowiesci o Olimpii? W koncu przez lata byl to jeden z wazniejszych osrodkow w Przesiece i sporo sie tam dzialo : )
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » sob gru 25, 2004 9:47 pm

jako młody człowiek pracowałem razem z panią Milą która była intendentką w Olimpii (to własnie ona kochała się w Brunerze.Chodzili razem do kaskad myji) o obozie wiem od Pani Ani z Kalińca.Obok Olimpii mieszka pewien przewodnik (taki dworek tylko strasznie cichy) On to ma taką wiedze o regionie ze HEJ . Był moim drugim nauczycielem wiedzy o regionie (niestety musiałem wyjechać za granice i już nie wróciłem). Mam nadzieje że kiedys się otworzy i cos napisze(BARDZO POZDRAWIAM) .Może uruchommy jakis dział artykułów o Przesiece . Wiecie sami o cmentarzy jeńców wojennych jak widze też informacje prawie z pierwszej ręki. Ale może ktos pamięta o pomniku lotników koło tego cmentarza którzy tak bohatersko zgineli (tak naprawde uciekali z tego komunistycznego raju). Może ktos pamięta też o takim jednym gosciu co chował się za kominem przed SB i go zabili (leży na cmentarzu w Podgórzynie) a podobno był żołnierzem AK. Wiem że starsi ludzie nie korzystaą z "Internatu" ale może wystarczy wyjsć i zapytać dziadków i oczywiscie napisać. Bo z ludzmi to taki problem że za chwile ich nie będzie. A my zostaniemy jak bysmy tu wczoraj przyjechali-bez korzeni i historii (już to przerabialismy)Może to wszystko będą plotki ale jakos je razem zweryfikujemy.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » ndz gru 26, 2004 10:30 pm

Przekaze pozdrowienia Panu Stefanowi : )
Od jakiegos czasu chce Go wciagnac do calego tego internetowego zamieszania o nazwie przesieka.pl . Zanioslem Mu nawet czesc tekstow historycznych umieszczonych na stronie (do przeczytania i ewentualnej poprawy). Mam taka cicha nadzieje, ze bedzie swoistym lacznikiem miedzy niekorzystajacymi z internetu starszymi mieszkancami okolic, a nami. W nowym roku przespaceruje sie do Dworku. Moze znalazl chwile, zeby zerknac na teksty. Przy okazji zapytam o oboz w Olimpii, zolnierza AK i lotnikow.

Co do artykulow o Przesiece to jestesmy otwarci na wszystkie propozycje. W internecie znalazlem jeden artykul http://www.przesieka.pl/matejkowice.html . Ale najciekawsze znalezc mozna zapewne poza siecia... a czesc jest pewnie jeszcze w glowach.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

nie ma Olimpii

Postautor: Cieslak » pt lip 08, 2005 8:11 am

Dla tych, którzy ostatnio nie byli w Przesiece - stara Olimpia jest od kilku miesięcy zrównana z ziemią, a teren przygotowany do nowej inwestycji.

Ciekawe co tam stanie... miejsce jest ważne dla Przesieki, bo to główny wjazd do miejscowosci i jej wizytówka.
zuzik
Spacerowicz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 08, 2005 11:50 am
Lokalizacja: przesieka

Postautor: zuzik » wt lip 12, 2005 9:11 am

kilka szczegółw co do Olimpii. Historia wyglądała tak,że dosć dawno gmina sprzedała ten obiekt w ręce prywatne i jak sami widzielismy własciciele nie robili nic, pozwowlili niszczeć temu budynkowi,a gmina nie mogła na to nic poradzić-w końcu własnosć prywatna :? ale z czasem,gdy własciciele nie płacili podatku, nie uiszczali żadnych opłat względem gminy ta nieruchomosć została przejęta przez gmine za długi. Gmina ją sprzedała i to nowi własciciele zrównali te, już gruzy z ziemią. Pewnie cos wybudują i mysle że będzie to nie najgorsze :) A, tak jako ciekawostke to dodam że nowymi włascicieleami są państwo Dworakowie-prawnicy :wink: więc mysle że Ÿle nie będzie :)
Awatar użytkownika
kubasx4
Spacerowicz
Posty: 42
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:27 pm
Lokalizacja: Podgórzyn
Kontaktowanie:

skrzynia w olimpi :D

Postautor: kubasx4 » pn sty 16, 2006 9:49 pm

a z tego co ja slyszalem , to pare lat temu nie wiem dokladnie ile ... przyjechal pewien dziadek z dwoma jakimis osilkami czy tam z kims takim i dziadek wskazal na schody ... a oni rozwalili te schody ,wyciagneli skrzynie i pojechali .... ile z tego prawdy tego nie wiem, ale to bardzo mozliwe bo nie wiadomo co kryja rozne obiekty w przesiece ... :)
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » pn sty 23, 2006 8:26 pm

no i nic sie tam nie dzieje

no ale teren wyczyszczony przynajmniej i juz tak ne straszy przyjezdnych jak rozpadajaca sie olimpia

Wróć do „Sprawy lokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości